9 czerwca 2010

Volkswagen zaprezentował kilka dni temu w Moskwie model VW Polo sedan. Miejsce prezentacji modelu nie jest przypadkowe, to właśnie w krajach Europy Wschodniej modele sedan są bardzo popularne.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy nowa wersja Polo trafi też do oferty polskich dealerów. Samochodu można spodziewać się na pewno w Rosji oraz także w Indiach, gdzie będzie oferowany pod nazwą Vento.

Volkswagen Polo Sedan - Notchback

Osobiście nie jestem zwolennikiem sedanów, chociaż niektóre samochody w nadwoziu notchback są naprawdę fajne. Ale projektanci z VW zrobili kawał dobrej roboty, trochę się pewnie namęczyli ale udało im się nie zepsuć sylwetki auta, które w wersji hatchback zdobyło nagrodę Samochodu Roku 2010.

Polo z zadkiem nie stracił finezji i wygląda bardzo OK, tył samochodu płynnie łączy się z bryła samochodu. Patrząc na Polo sedan odnoszę wrażenie spójności, co nie zawsze jest łatwe do uzyskania robiąc z wersji hatchback wersję notchback.

Volkswagen Polo Sedan - Notchback

Volkswagen Polo Sedan - Notchback

Volkswagen Polo Sedan - Notchback

tagiTagi: , ,
comment 1 komentarz »

Komentarze:

  1. Blogomotive says:

    Nie podobają mi się tylne światła, ale ogólnie świetne proporcje. To właśnie różni Niemców od Francuzów – ci drudzy mimo starań i wysiłków, nigdy chyba jeszcze nie zrobili ładnego i zgrabnego kompaktowego sedana. Każdy im wychodzi jak „gerberowóz” dla emerytów w kapeluszu.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum