3 czerwca 2010

Koncern motoryzacyjny Citroen przedstawił zdjęcia i dane dotyczące nowego modelu C4. Oficjalna premiera modelu zapowiedziana jest podczas tegorocznej wystawy motoryzacyjnej w Paryżu.

Nowy Citroen C4

Nowy Citroen C4 został zbudowany na zmodyfikowanej płycie podłogowej obecnego modelu dlatego też wymiary nowego C4 praktycznie nieuległy zmianie. Patrząc na zdjęcia nowego C4 dostrzegam w nim podobieństwo do obecnej wersji oraz pewne akcenty zapożyczone z modelu C5 (np.: kształt przednich reflektorów, chromowane wstawki w zderzaku czy kształt lusterek bocznych).

Francuski koncern postawił jednak nie tylko na zmiany wizualne ale także na nowe rozwiązania techniczne. W nowym modelu C4 pojawia się więc między innymi:

» nowy system car audio z funkcją przestrzennej emisji dźwięku
» system kontroli martwego pola
» regulowane elektrycznie fotele z funkcją masażu dla kierowcy i pasażera
» gniazdko 230 V umieszczone w konsoli centralnej
» system informowania kierowcy o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu
» innowacyjne światła przeciwmgłowe z systemem statycznego oświetlenia skrzyżowań
» ogranicznik-regulator prędkości z funkcją programowania
» Citroen eTouch – paleta usług związanych wezwaniem assistance w przypadku wypadku, lokalizator GPS, wirtualna książka serwisowa oraz porady EcoDriving.

Nowy Citroen C4

Nowy Citroen C4

Citroen na chwilę obecną nie ujawnił zbyt wiele szczegółów dotyczących jednostek napędowych, które dostępne będą w nowym C4. Wiadomo na razie tylko tyle, że w ofercie znajdzie się nowy napęd e-HDi łączący niewielki elektryczny silnik z jednostką wysokoprężną, prawdopodobnie o pojemności 1,6 litra. W celu obniżenia emisji CO2 do atmosfery Citroen C4 będzie seryjnie wyposażony w system Start-Stop oraz opony o niskim oporze toczenia.

Nowy Citroen C4

Nowy Citroen C4

Kompakt Citroena będzie produkowany we francuskiej fabryce Citroena Mulhouse, na rynku polskim spodziewać się go będzie można pewnie dopiero w 2011 r. i ma być konkurencyjna ofertą w stosunku do Golfa, Focusa czy też Astry 4. Czy nowy Citroen C4 będzie w stanie rywlizować z konkurencją? Patrząc na zdjęcia uważam, że tak. Jeśli za ciekawą stylistyką pójdzie też jakość materiałów oraz konkurencyjna cena to śmiem twierdzić, że Citroen pozyska nowych klientów.

Nowy Citroen C4

Nowy Citroen C4

tagiTagi: , ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum