29 kwietnia 2010

Po faceliftingu Toyoty Auris oraz Rav4 przyszedł czas na facelifting modelu Corolla.
Podobnie jak w modelu Auris, zmodernizowano przedni zderzak wraz z grillem, przednie reflektory. Kierunkowskazy zostały zintegrowane z lusterkami bocznymi. Z tyłu Corolla zmieni kształt zderzaka oraz tylne lampy. Na klapie bagażnika pojawi się ozdobna listwa chromowa. Zmiany we wnętrzu to nowe materiały lepszej jakości, zmieniony kształt i wygląd kierownicy.

Toyota Corolla Facelifting 2010

Zmiany obejmą także jednostki napędowe. Wszystkie silniki które pojawią się w ofercie zmodyfikowanej Corolli będą wyprodukowane w technologii Toyota Optimal Drive. Według zapewnień japońskiego koncernu, technologia Toyota Optimal Drive pozwala uzyskać lepszą dynamikę pracy silnika przy jednoczesnym obniżeniu konsumpcji paliwa.

Toyota Corolla Facelifting 2010

Toyota Corolla po faceliftingu, ma pojawić się w europejskich salonach w maju, nie wiadomo jednak czy to tyczy się także polskiej sieci dealerskiej. Na razie nie ujawniono też informacji o cenach.

Prawdę mówiąc zmodyfikowana Corolla, bardziej podoba mi się z zewnątrz niżeli obecnie oferowana wersja. Niestety jakoś materiałów w środku nie powala na kolana. Tak się składa, że niespełna 2 tygodnie temu odwiedziłem salon Toyoty bo chciałem zobaczyć tą nową jakość materiałów w Aurisie po faceliftingu. Zaglądałem do środka, szukałem, siadłem za kierownicą ale niestety tych super materiałów nie znalazłem. Kokpit w dalszym ciągu jest twardą skorupą, jedynie z miękką nakładką w okolicach daszku zegarów. Siedząc w środku czułem się trochę jak w aucie koreańskim, tak trochę tandenie-plastikowo. Porównując np.:  Aurisa z Astrą IV to jakby porównać samochody z dwóch różnych segmentów.

Toyota Corolla Facelifting 2010

Pomijam już obsługę w salonie Toyoty. Oglądałem Aurisa, zerknąłem na IQ, spędziłem w salonie gdzieś około 5 minut i mimo iż w salonie było praktycznie pusto (był tylko 1 klient, który oglądał Rav4) to nie podszedł do mnie nikt. Gratuluje więc Toyocie nie tylko super jakości, której jakoś nie widać, patrząc na ilość ostatnich recallów ale też i super obsługi w salonach.

Toyota Corolla Facelifting 2010

tagiTagi: , , ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum