25 lutego 2010

Na początku stycznia we wpisie zatytułowanym: „Konkursy z cyklu: najlepszy samochód…” pisałem o plebiscytach na najlepszy samochodu. W treści wpisu wymieniłem między innymi konkurs na „Kobiecy samochód roku 2009” organizowany przez miesięcznik dla Pań „Twój Styl” oraz pisałem też co nieco o konkursie Best Bloger’s Car 2009 organizowanego przez blogomotive.

Fiat 500 w wersji Cabrio

Konkurs na „Kobiecy samochód roku 2009” został rozstrzygnięty. Podczas gali Auto Lider 2009, która odbyła się w 19 lutego w Warszawie, Fiat 500-tka w wersji cabrio zdobył uznanie czytelniczek Twojego Stylu i tym sposobem stał się laureatem konkursu. Dodatkowo Fiat 500C zdobył też nagrodę „Najpiękniejszego Auta Roku”, która została przyznana przez czytelników czasopisma „Motor” oraz „Auto Moto”. Dodatkowo, Fiat 500C zdobył też nagrodę słuchaczy RMF Classic zdobywając tytuł „Samochodu z klasą”.

Fiat 500 w wersji Cabrio

Wszystko fajnie, należy pogratulować włoskiemu koncernowi zgarnięcia aż 3 nagród podczas jednej gali, ale zastanawiam się gdzie Ci wszyscy czytelnicy i czytelniczki oraz słuchacze widzieli Fiata 500 w wersji cabrio? Na zdjęciach? W Internecie, bo raczej nie na ulicach naszego maista ani też w salonach Fiata 🙂 Samochód zadebiutuje w polskich salonach wiosną tego roku i raczej wątpię by znalazł jakąś zatrważającą ilość nabywców. Pogoda w lecie u nas kapryśna więc kabriolety raczej nie są zbyt popularne. Dodatkowo pewnie cena samochodu też będzie ciekawa, podejrzewam że w cenie 500-tki cabrio będzie można kupić całkiem ciekawy samochód kompaktowy z dobrym wyposażeniem no i z dachem 😉

Podczas gali Auto Lider 2009 nagrodę zdobył też Fiat Punto Evo. Głosami czytelników tygodnia „Motor” oraz miesięcznika „Auto Moto”, Punto Evo otrzymało nagrodę „Najlepszego Auta Miejskiego” i tutaj nie ma się czego przyczepić. Punto Evo o którym kilkakrotnie pisałem to bardzo fajne auto i w sam raz pasuje do naszych zatłoczonych miejskich ulic.

I na koniec wisienka, czyli to co blogerzy auto-maniacy lubią najbardziej, a mianowicie konkurs Best Bloger’s Car 2009 organizowanego na blogomotive.pl. Tutaj do finału w drodze wcześniejszych głosowań/eliminacji weszło 9 samochodów. Są wśród nich perełki na które pewnie stać niewielu np.: Jaguar XF lub Porsche 911, i jest też jedno rzekłbym zwykłe auto, a mianowicie Renault Laguna. I właśnie to zwykłe auto zdobywa najwięcej głosów i pewnie zdobędzie tytuł Best Bloger’s Car 2009, zastanawia mnie tylko fakt, czy ten wybór to taki naturalny wybór blogerów/internautów, czy może ostro w głosowaniu działają użytkownicy jakiegoś forum internetowego poświęconego Lagunie lub marce Renault? Cóż wychodzi na to, że tytuł Best Bloger’s Car 2009 przypadnie samochodowi, którego to poprzednia generacja nieformalnie zdobyła tytuł „królowej lawet” 😉

Renault Laguna

tagiTagi: , , , , , ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum