3 listopada 2009

Już kilkakrotnie pisałem na blogu na temat nowego Fiata Punto Evo. W Polsce Fiat Punto Evo zadebiutuje w salonach 20 listopada. W momencie premiery nowe Punto będzie dostępne aż w 15 wersjach na które składają się 2 wersje nadwoziowe (3 i 5-drzwiowe) oraz 6 poziomów wyposażenia w tym 3 serie specjalne (Estiva, Estiva Blue&Me oraz Energy).

Ceny nowego Fiata Punto Evo zaczynają się od 41990 zł. Za tą cenę klient będzie w stanie kupić 3 drzwiową wersję z wyposażeniem Active i benzynowym silnikiem o pojemności 1.2 l i mocy 65 KM. Fiat Punto Evo w opcji Active wyposażony będzie miedzy innymi w ABS, elektrycznie sterowane szyby przednie, 3 poduszki powietrzne, regulowaną w dwóch płaszczyznach kierownicę ze wspomaganiem.

Kolejna wersją wyposażenia to już nieco droższa i kosztująca od 47990 zł wersja Dynamic. W tej wersji samochód wyposażony będzie dodatkowo w klimatyzację manualną, centralny zamek sterowana z kluczyka, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne, radio z mp3 oraz światła przeciwmgielne z opcją doświetlania zakrętów.

Najlepiej wyposażona wersja Emotion z silnikiem benzynowym MultiAir o pojemności 1.4 l i mocy 105 KM będzie kosztować  61490 zł. W porównaniu do wyposażenia z wersji Dynamic, w opcji Emotion klient otrzyma dodatkowo alu felgi, automatyczną dwustrefową klimatyzację, system Blue&Me, komplet poduszek powietrznych (2 przednie kierowcy i pasażera, boczne, kurtyny powietrzne, oraz poduszkę kolanową kierowcy).

W wersji specjalnej Estiva Fiat Punto Evo będzie posiadał wyposażenie Active z dodatkowymi opcjami takimi jak centralny zamek z pilotem w kluczyku, klimatyzację manualną oraz elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne. Cena nowego Fiata Punto Evo w wersji Estiva to kosz 43990 zł (2000 zł więcej niż wyposażenie Active).

Fiat Punto Evo w wersja specjalna Estiva Blue&Me kosztować będzie 46900 zł. Wersja Estiva Blue&Me powstała na bazie wersji Dynamic i wyposażona jest w multimedialny system Blue&Me. Blue&Me to mobilny system multimedialny, z portem USB, funkcją Bluetooth, obsługą komend głosowych w języku polskim i przyciskami sterowania na kole kierownicy.

Limitowana seria Energy kosztować będzie 61490 zł (tyle samo co wersja Emotion). Fiat Punto Evo w opcji Energy wyposażony będzie w nowy benzynowy silnik Multiair 1.4 l i mocy b zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 8.5 sekundy. Silnik 1.4 l MultiAir 135 KM zdoła rozpędzić nowe Punto Evo do 205 km/h.

Dodatkowo Fiat oferuje wiele opcji dodatkowych takich jak między innymi nawigację Blue&Me TomTom, dwustrefową klimatyzację, system car audio firmy Interscope, elektrycznie otwierany dach Sky Dome. Fiat Punto Evo objęty będzie 3 letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

Oferta Fiata wygląda ciekawie, zastanawiam się czy ta zapowiadana nowa jakość w środku będzie naprawdę czymś odmienny od tego co oferuję Fiat Grande Punto.

Fiat Punto Evo

Fiat Punto Evo

Źródło: fiatpress.pl

tagiTagi: ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum