8 października 2009

Nexteer Automotive to nowa nazwa Global Steering Division Delphi. W momencie zakupienia przez GM Global Steering Holdings LLC całego pionu produkcji układów kierowniczych of koncernu Delphi, nowy właściciel podjął decyzję o rozpoczęciu działalności rynkowej pod nazwą “Nexteer Automotive”.

Logo Nexteer Automotive


Z powyższego wynika, że w Polsce dwa zakłady najprawdopodobniej zmienią nazwę, chodzi o Delphi Polska Automotive Systems Sp. z o.o. Tychy oraz Delphi Polska Automotive Systems Sp. z o.o. Gliwice oraz o centrum inżynieryjne Delphi w Krakowie. Czyli tak naprawdę Nexteer to nowa nazwa dla oddziałów Delphi z dywizji układów kierowniczych. Co ciekawe to Delphi Poland S.A. oddział w Krośnie produkujący amortyzatory z początkiem listopada też zmieni nazwę, ale to temat na oddzielny post.

Nexteer Automotive to firma zatrudniająca ponad 6200 pracowników, dostarcza swoje wyroby do 60 klientów i w różnych regionach świata ma 17 zakładów produkcyjnych, 14 centrów obsługi klienta i 6 centrów inżynieryjnych w tym jeden w Polsce – Kraków. Główną siedzibą Nexteer Automotiv będzie stara siedziba Delphi Steering w Saginaw w USA.

Jako nazwa Nexteer jest całkiem OK., witryna firmy na razie nie zawiera zbyt wielu informacji ale powaliła mnie na kolana mapka z lokalizacjami oddziałów firmy Nexteer, popatrzcie sami. Nie wiem dlaczego ale jakoś tak dziwnie Gliwice, Tychy, Warszawa, Kraków raczej nie są w Polsce, a bardziej wygląda mi to na Ukrainę czy Białoruś. Tak wiem, amerykanie nie bardzo wiedzą gdzie jest Polska 🙂

Lokalizacje oddziałów Nexteer Automotive

I jeszcze jedna ciekawostka, na stronie nexteer.com jest wyraźnie napisane, że firma posiada 17 zakładów produkcyjnych. PAP w swojej depeszy informuje o 15-stu i oczywiście wiele innych witryn robiło głupie kopiuj wklej. Na automotiveblog.pl nie ma bezmyślnego kopiuj/wklej 😉

źródło: nexteer.com pap.pl

tagiTagi: , ,
comment 9 komentarzy »

Komentarze:

 1. Michał Jaraczewski says:

  Dziś przejeżdzając koło oddziału Delphi w Gliwicach widziałem biały banner zawieszony nad drzwiami z logo „Nexteer” 🙂

 2. oskar says:

  Ma ktoś adres i telefon oddziału w gliwicach?

 3. Michał Jaraczewski says:

  Proszę:
  Nexteer Automotive Poland Sp.z o.o. ul. Leonarda Da Vinci 5 44-100 Gliwice.

 4. oskar says:

  To też znalazłem, bo podali w ogłoszeniu o pracę, ale nie maja swojej strony internetowej(polskiej)z nr tel. oddziału w Gliwicach.

 5. Michał Jaraczewski says:

  Niestety nie mam więcej danych.

 6. anna says:

  ma ktoś adres @ do Delphi na Tychach

 7. anna says:

  ma ktoś adres @ do Delphi na Tychy ??

 8. romano says:

  Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.
  43-100
  Tychy,
  Towarowa 6
  woj. Śląskie, pow. Tychy, gm. Tychy
  Branża: Samochody – Układy Kierownicze
  Tel.: 32 218 56 00
  http://www.nexteer.com
  tychy@nexteer.com
  Podaje adres

 9. Josef says:

  hej, macie może tel. do odziału w gliwicach?

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum