24 sierpnia 2009

Niecały tydzień temu pisałem o odkupieniu przez firmę Koenigsegg marki SAAB od amerykańskiego koncernu General Motors. Wtedy to zastanawiałem się jak będzie wyglądał nowy SAAB 9-5, który był rozwijany przez projektantów z General Motors.

Nowy SAAB 9-5 dzieli płytę podłogową z Oplem Insignia, co prawda Opel Insignia to płyta SWB (Short Wheel Base), stąd nieco większy SAAB oparty jest na płycie LWB (Long Wheel Base). Różnica pomiędzy platformą Global Epsilon SWB / LWB to 17 cm jeśli chodzi o długość samochodu, oraz 13 cm jeśli chodzi o rozstaw osi.
Oficjalna premiera modelu nastąpi podczas zbliżających się wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

SAAB nowa strona Nowy właściciel marki SAAB, nie chciał chyba zbyt długo czekać i postanowił, że oficjalne zdjęcia nowego SAABa 9-5 zostaną opublikowane 27/08/2009. Na stronie internetowej marki SAAB trwa właśnie odliczanie do owej daty premiery zdjęć.

Niestety jak to bywa czasami w takich przypadkach oficjalne zdjęcia wypłynęły już do sieci i są ogólnodostępne. Zastanawiam się więc teraz czy na stronie SAABa w najbliższy czwartek zobaczymy te czy może kompletnie inne zdjęcia.

Poniżej galeria zdjęć nowego SAABa. Zdjęcia pochodzą ze strony carscoop.blogspot.com

New SAAB 9-5 Front
New SAAB 9-5 Rear
New SAAB 9-5 Interior #1
New SAAB 9-5 Interior #2

Dla mnie auto wygląda bardzo masywnie, nie jest elegancką limuzyną, ale wręcz krążownikiem.

tagiTagi: , , , ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum